Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Aktualności

Spotkanie Operatorów Programów „Sprawy wewnętrzne” w ramach Funduszy Norweskich

W dniach 20-22 listopada 2019 r. Departament Funduszy Europejskich MSWiA zorganizował spotkanie Operatorów Programów w ramach obszarów: sprawy wewnętrzne, azyl i migracja oraz sprawiedliwość w ramach Funduszy Norweskich 2014-2021.

  • Współpraca w ramach funduszy norweskich
    Współpraca w ramach funduszy norweskich

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Operatorów Programów z Polski, Czech, Litwy, Bułgarii, Grecji i Chorwacji, jak również przedstawiciele Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce, Krajowego Punktu Kontaktowego – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli.

Celem spotkania było zaprezentowanie poszczególnych programów, dyskusja na temat zaproponowanych projektów predefiniowanych, a także priorytetów w zakresie współpracy międzyinstytucjonalnej. Uczestnicy spotkania wyrazili zainteresowanie różnorodnymi formami wykorzystywania środków z Funduszu Współpracy Bilateralnej na poziomie programów.

Wydarzenie zostało pozytywnie ocenione przez zagranicznych gości. Okazało się doskonałą platformą do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Uczestnicy spotkania podkreślili wartość dodaną wizyty i rozpoczętej współpracy oraz wyrazili chęć kontynuacji tejże współpracy w zaproponowanym przez DFE MSWiA formacie.

 

Osoba publikująca: Małgorzata Karska, liczba wejść: 385