Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Aktualności

Szkolenie nurkowe finansowane z Funduszy Norweskich 2014-2021

W ramach projektu pn. „Szkolenia specjalistyczne szansą na zwiększenie skuteczności organów ścigania w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej” realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w ramach Programu "Sprawy wewnętrzne" Funduszy Norweskich 2014-2021 odbyło się podstawowe szkolenie nurkowe.

  • Logo Norway Grants
    Logo Norway Grants

Szkolenie to odbyło się we wrześniu 2021 r. Wzięło w nim udział 5 funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy.  

Kurs obejmował szkolenie teoretyczne oraz praktyczne na basenie i wodach otwartych. Szkolenie zostało zakończone egzaminem. Szkolenie zostało zrealizowane przez Centrum Szkolenia i Techniki Nurkowej AKWANAUTA Szymon Denis w Toruniu.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa w ramach Programu „Sprawy wewnętrzne”. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Celem realizowanego przez KWP Bydgoszcz projektu jest poprawa współpracy organów ścigania w celu zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępczości zorganizowanej poprzez zapewnienie specjalistycznych szkoleń i dostępu do nowoczesnych technologii. Jako przykłady planowanych do odbycia szkoleń, wymienić można m.in. szkolenia spadochronowe, cykl szkoleń nurkowych (nurkowanie podlodowe, w suchym skafandrze, w masce pełnotwarzowej), a także szkolenie z informatyki śledczej, czy analizy śledczej kryptowalut.

Więcej informacji o szkoleniu - wraz z zdjęciami i filmem - na stronie KWP Bydgoszcz:

PODSTAWOWE SZKOLENIE NURKOWE - Policja Kujawsko-Pomorska 

Osoba publikująca: dfe, liczba wejść: 421