Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Aktualności

Bieg 1000 Drzew. Napędzany przez Fundusze Norweskie

Ambasada Norwegii zaprasza na Bieg 1000 Drzew, który odbędzie się w dniach 13-21 listopada 2021 r. w całej Polsce.

  • Logo Norway Grants
    Logo Norway Grants

Wydarzenie, na które zaprasza Ambasada Królestwa Norwegii, ma na celu zwrócenie uwagi na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego poprzez wspólne działanie. Za każdego zarejestrowanego uczestnika organizatorzy posadzą 1 drzewo, a celem jest posadzenie w Polsce 1000 drzew!

Do akcji może przystąpić każdy, komu nie jest obojętny pogłębiający się kryzys klimatyczny. Wystarczy, że do 21 listopada zarejestruje się na stronie www.bieg1000drzew.pl i w dniach 13-21 listopada weźmie udział w biegu na rzecz naszej planety.

Wydarzenie ma charakter wirtualny, co oznacza, że każdy może wziąć w nim udział w dogodnym dla siebie miejscu i momencie. Uczestnicy mogą przebiec dowolny dystans lub wybrać inną ulubioną formę aktywności fizycznej – spacer na świeżym powietrzu, jazdę na rowerze czy Nordic walking. Posadźmy razem 1000 drzew!

Za każdego zarejestrowanego uczestnika biegu Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie oraz Fundusze Norweskie zasadzą jedno drzewo w lesie, który wymaga odnowienia. Nasadzenia odbędą się na północy województwa Śląskiego, na terenie gminy Ogrodzieniec i okolic, gdzie szalejąca wichura spowodowała liczne zniszczenia w tkance leśnej. Celem, jaki postawili sobie organizatorzy, jest wspólne zasadzenie 1000 drzew, które w ciągu roku mogą pochłaniać nawet do 6 ton dwutlenku węgla produkowanego do atmosfery oraz dostarczać ilość tlenu potrzebną do oddychania 660 osób.

 

Osoba publikująca: dfe, liczba wejść: 336