Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Aktualności

Specjalistyczne szkolenia nurkowe finansowane z Funduszy Norweskich 2014-2021

W ramach projektu pn. „Szkolenia specjalistyczne szansą na zwiększenie skuteczności organów ścigania w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej” realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w ramach Programu "Sprawy wewnętrzne" Funduszy Norweskich 2014-2021 odbyły się specjalistyczne szkolenie nurkowe.

  • Logo Norway Grants
    Logo Norway Grants

Specjalistyczne szkolenia nurkowe odbyły się 17-18 maja 2022 roku. Wzięło w nich udział pięciu funkjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy.

Kursy nurkowania w suchym skafandrze i nurkowania w masce pełnotwarzowej obejmowały szkolenie teoretyczne oraz praktyczne na basenie i wodach otwartych. Szkolenia zostały zrealizowane przez Centrum Szkolenia i Techniki Nurkowej AKWANAUTA Szymon Denis z Torunia.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa w ramach Programu „Sprawy wewnętrzne”. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Celem realizowanego przez KWP Bydgoszcz projektu jest poprawa współpracy organów ścigania w celu zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępczości zorganizowanej poprzez zapewnienie specjalistycznych szkoleń i dostępu do nowoczesnych technologii. Jako przykłady szkoleń jakie objemuje projekt, wymienić można m.in. szkolenia spadochronowe, cykl szkoleń nurkowych (nurkowanie podlodowe, w suchym skafandrze, w masce pełnotwarzowej), a także szkolenie z informatyki śledczej, czy analizy śledczej kryptowalut.

Więcej informacji o szkoleniu - wraz z zdjęciami i filmem - na stronie KWP Bydgoszcz:

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA NURKOWE - Policja Kujawsko-Pomorska

Osoba publikująca: Barbara Bartik, liczba wejść: 263