Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Baza projektów


Fundusz Granic Zewnętrznych

Nazwa projektuRozbudowa infrastruktury drogowej oraz zakup sprzętu do kontroli granicznej w Drogowym Przejściu Granicznym Medyka - Szeginie
Beneficjenci/PartnerzyPodkarpacki Urząd Wojewódzki
Program
Wartość dofinansowania1 857 295,28 PLN
Lokalizacja

Opis projektu

Projekt został zrealizowany w ramach wdrażania Priorytetu nr 1 Programu Wieloletniego: wspieranie dalszych postępów w procesie stopniowego tworzenia wspólnego zintegrowanego systemu zarządzania granicami w zakresie kontroli osób na granicach zewnętrznych oraz nadzoru nad tymi granicami. Wykonanie projektu przyczyniło się do osiągnięcia jednego z krajowych celów operacyjnych, jakim jest dostosowanie obiektów infrastruktury granicznej do standardów Unii Europejskiej.

Projekt realizowany był w zasięgu terytorialnym przejscia granicznego Medyka – Szeginie. Polegał na wykonaniu nowej nawierzchni na terenie całego drogowego przejścia, poszerzeniu kierunku wyjazdowego o dodatkowe pasy ruchu do odpraw samochodów osobowych oraz wyposażeniu wybudowanych pawilonów w brakujacy sprzęt i urządzenia, niezbędne do prowadzenia szybkiej i skutecznej kontroli granicznej.

W rezultacie zwiększono przepustowość przejścia, zminimalizowany został czas oczekiwania na odprawy. Zminimalizowao także zagrożenia w ruchu drogowym.

Drukuj
Poleć stronę
Wstecz
20.04.2012
17.09.2015