Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Baza projektów


Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców

Nazwa projektuPoprawa warunków zakwaterowania oraz zakup sprzętów i materiałów do ośrodków własnych UdSC
Beneficjenci/PartnerzyUrząd do Spraw Cudzoziemców
Program
Wartość dofinansowania70 589,00 EUR
Lokalizacja

Opis projektu

Projekt miał na celu poprawę infrastruktury w ośrodkach własnych UdSC (Urzędu do Spraw Cudzoziemców).

Ówczesne wyposażenie ośrodków było zniszczone oraz niekompletne, co wynikało z dużej rotacji cudzoziemców w ośrodkach. W związku z tym niezbędna jest ich częsta wymiana. Dzięki nowemu wyposażeniu (podwójne łóżka polowe, materace, komplety pościeli, firanki, zasłony, krzesła, taborety, półki na buty, wieszaki, stoliki) niewątpliwie poprawiły się warunki bytowe cudzoziemców.

Specjalistyczny sprzęt medyczny dla osób niepełnosprawnych (wózki inwalidzkie, podpórki 4–kołowe z siedziskiem, balkoniki, kule łokciowe, czworonogi) oraz wózki dziecięce nie były powszechnie dostępne w ośrodkach dla cudzoziemców. Zakup tego typu sprzętu zapewnił niezbędne wsparcie dla osób o trwałej niepełnosprawności, osób po urazach oraz osób starszych. Z kolei zakup wózków dla dzieci ułatwił codzienne funkcjonowanie rodzinom.

Powstanie pracowni komputerowych w czterech ośrodkach należących do UdSC umożliwiło zarówno realizację zadań edukacyjnych, rozrywkowych, jak i wpłynęło na rozwój nowych kompetencji w obsłudze tego typu urządzeń. Wyposażenie każdej pracowni w dwie drukarki pozwoliło na drukowanie i zapoznawanie się z różnego rodzaju materiałami dystrybuowanymi w wersji elektronicznej (np. przez organizacje pozarządowe) lub będącymi wytworem własnym cudzoziemców (np. podania, wnioski, prace domowe dzieci).

Dodatkowo, zakup wyprawek dla małoletnich cudzoziemców realizujących obowiązek szkolny odciążył rodziców z konieczności zakupu odpowiedniego wyposażenia szkolnego (plecak dostosowany do wieku dziecka oraz jego płci, piórnik z podstawowym wyposażeniem). Ponadto, odblask dołączony do każdego plecaka zapewnił lepszą widoczność dzieci, co w rezultacie prowadzi do zwiększenia ich bezpieczeństwa na drogach.

Drukuj
Poleć stronę
Wstecz
22.05.2012
15.06.2015